I. část čehosi..

3. května 2012 v 10:29 | dreamingirl |  Probuzená fantazie
Leží, uprostřed noci, snaží se usnout, ale marně.. Zdáli slyší rozjařené lidské hlasy.. To však není důvodem její nemohoucnosti spánku.. Místo, aby se soustředila na spánek, bloudí v myšlenkách (proto jí říkejme Bludička). Myslí, ačkoliv neví, zda si to přeje, na Něj a zároveň přemýšlí nad Ztrátou.

Ztrátou, jež se již stala, ale i Ztrátou, v budoucnu možnou. Místo, aby v poklidném spánku snila o Něm, běhají jí hlavou temné stíny (pozor, neplést s Dark Shadows Timma Burtona.. její stíny nejsou zdaleka tak sympatické..). Říká si.. Co bude, až to skončí? Ale.. může něco skončit, aniž by to začalo?.. Proběhlá Ztráta je toho, žel, důkazem.. Ještě to ani pořádně nezačalo, a je to pryč..

Bludička je z tohoto zjištění nesvá. Jaký je vůbec smysl toho všeho? Proč lidé (a jiní/é), mizí, aniž by se skutečně objevili, či o sobě dali vědět? Tuší, že na tuhle (a spoustu dalších) otázku odpověď nedostane.. Aspoň ne prozatím.. Tak zkoumá dál svou mysl.. Je ten, o němž sní (říkejme mu Vysněný), opravdu tím, o němž snít smí? Není to jen další způsob nějaké Zlomyslnosti, jak odpoutat pozornost, aby se mohla nenápadně vytvořit a vplížit další, bolestnější Ztráta?..

Tahle myšlenka se Bludičce nelíbí.. Přijít o Vysněného.. nechce na to ani pomyslet.. ale.. myšlenky si nedají říct..
neřádi nevychovaný...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama